Jak liczyć dni cyklu podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Biorę tabletki antykoncepcyjne - jak liczyć dni cyklu? Chciałam zrobić cytologię oraz badania z krwi tsh,prolaktyna,SHGB,DHEA-SO4,androstendion jednak nie wiem kiedy? Czy pierwszy dzień cyklu to pierwsza tabletka nowego blistra czy pierwszy dzień bez tabletki? No i jak to jest, kiedy nie robi się przerwy.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych będzie wpływać na równowagę hormonalną organizmu. Co do wykonywania powyższych badań, proponowałbym udanie się w pierwszej kolejności do ginekologa, Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.