Jak metoda antykoncepcji będzie dla mnie odpowiednia?

Dzień dobry, Mam PCOS i w związku z tym przyjmuję antykoncepcję doustną dwuskładnikową. Od kilku miesięcy mam straszne migreny - przebadałam się neurologicznie i wszystko jest w normie, przyjmowałam flunaryzynę i była poprawa, a po odstawieniu mam migreny nawet 2 razy w tygodniu. Migrena jest przeciwwskazaniem do stosowania tej metody antykoncepcji, więc chciałabym ją zmienić. Jaka inna metoda byłaby najlepsza? Czekam na wizytę u lekarza, ale chciałabym też rozejrzeć się najpierw w temacie.
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Antykoncepcja dwuskładnikowa, którą Pani przyjmowała mogła wpływać na częstotliwość migren. Dolegliwości zazwyczaj nasilają się w czasie siedmiodniowej przerwy na krwawienie z odstawienia.

W obecnej sytuacji warto rozważyć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych lub stosowanie wkładek wewnątrzmacicznych. O szczegółach i innych rodzajach antykoncepcji proszę porozmawiać z ginekologiem. On Pani najlepiej doradzi.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/migreny-a-krazki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/migrena-z-aura-porazenna-a-stosowanie-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-najlepiej-sie-zabezpieczac-przy-migrenie-i-hashimoto.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.