Jak na stałe schudnąć 25 kg?

Mam 20 lat, 174 cm wzrostu i ważę 85 kg. Stosowałam już chyba wszystkie możliwe diety, m.in. dukana, plaż południa. Oczywiście efekt jojo po raz kolejny. Bardzo chciałabym schudnąć 25 kg na trwałe, kiedy próbuję jeść mniej to waga stoi w miejscu. Co mam zrobić, żeby schudnąć? I jeszcze pytanie dotyczące ćwiczeń. Mam zwyrodnienie stawu biodrowego, jakie ćwiczenia byłyby odpowiednie? Po godzinie jazdy na rowerku treningowym odczuwam ból w biodrze. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam!

Osoby stosujące diety odchudzające często nie zdają sobie sprawy z tego, że aby chudnąć należy jeść odpowiednie ilości pożywienia. Często jedzą za mało, a tym samym zmniejszają tempo przemiany materii, a po skończonej „kuracji” zawsze pojawia się efekt jojo. Pierwszym błędem jest więc nadmierne ograniczanie kalorii. Jeśli nie chcesz ciągle liczyć dostarczanych wraz z pożywieniem kalorii powinnaś zacząć od wyeliminowania niektórych produktów uważanych za niezdrowe i tuczące i zobaczyć jaki efekt przyniesie taka drobna zmiana.

Zacznij od wyrzucenia ze swojego jadłospisu produktów typu fast-food, chipsów, słonych przekąsek, słodyczy, słodkich bułek i ciast, gazowanych napoi, napoi słodzonych (nektarów i innych). Dodaj natomiast więcej warzyw, produkty zbożowe z białej mąki zastąp pełnoziarnistymi, włącz do diety amarantus, ryby, drób i chude mięso, orzechy, nasiona i owoce. Nie zapomnij o produktach mlecznych naturalnych (możesz samemu dodawać do nich owoce, ale nigdy nie kupuj gotowych owoców jogurtów czy serków). Pamiętaj też, aby stosować odpowiednie techniki kulinarne, taki jak pieczenie, gotowanie, gotowanie na parze, grillowanie czy duszenie. Unikaj smażenia, zwłaszcza na głębokim tłuszczu. Jedz posiłki często, o stałych porach, 4-5 posiłków dziennie, z czego ostatni na około 3 godziny przed snem.

Nie potrafię stwierdzić jakie błędy żywieniowe popełniasz, ponieważ podałaś zbyt mało informacji na ten temat. Musisz wiedzieć, że odchudzanie w Twoim przypadku może nie być łatwe, ze względu na bogatą historię stosowanych przez Ciebie niezdrowych i nieskutecznych diet odchudzających. Warto więc udać się do poradni dietetycznej po konkretną poradę. Możesz również zajrzeć do artykułu z naszej strony, który za pewne wskaże Ci jaki błędy popełniałaś i jak ich uniknąć w przyszłości http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe oraz http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy

Pozdrawiam, mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna