Jak obliczyć dni płodne, by nie zajść w ciążę?

Witam mam takie pytanie kochalam sie w sobote 4dni temu w czasie wytrysku wsadzil do pochwy czy moge zajsc w ciąze i na ile procent,okres mialam 30 pażdziernik mam 4-5 dni

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by prawdopodobieństwo określić w wartościach liczbowych. Bez wątpienia nie jest jednak niskie, ponieważ do stosunku doszło w czasie dni płodnych (jeśli ma Pani 28 dniowy cykl).