Jak opanować spadek motywacji i energii w połowie cyklu miesiączkowego?

Witam w połowie cyklu zauważam znaczący spadek energii, ogromny spadek motywacji, który trwa do pojawienia się miesiączki. Jak mogę sobie pomóc? Jakie badania muszę wykonać?

Dzień dobry,

Zwraca Pani uwagę na własną obserwację swojego samopoczucia odnosząc to do fazy cyklu, co jest bardzo cennym spostrzeżeniem. Jeśli chciałaby Pani potwierdzić i jednocześnie sprawdzić czy wszystko z hormonami jest w porządku, polecałbym zgłosić się do ginekologa, który zleci wykonanie badań z krwi w określonych dniach cyklu, aby zyskać pełny obraz poziomu hormonów (zmiennego w trakcie trwania cyklu) w Pani organizmie. Może to Pani zrobić również prywatnie, nie czekając na NFZ w laboratoriach diagnostycznych. Laboratoria mają zwykle z góry ustalone cenniki, a czas oczekiwania na wyniki jest stosunkowo krótki.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Pisze Pani o objawach pojawiających się w określonym momencie cyklu. Prawdopodobnie chodzi tutaj o zespół napięcie przedmiesiączkowego (PMS). Niektóre kobiety cechuje wtedy drażliwość, inne obniżony nastrój, itd. Hormony wtedy trochę szaleją i robią z kobietami różne dziwne rzeczy :) Warto skonsultować się z ginekologiem, w celu wyjaśnienia pojawiającego się spadku formy.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA