Jak przezwyciężyć lęk przed pająkami?

mieszkam w Anglii czyli kraju o podwyzszonym wskazniku pajakow i panicznie sie ich boje,dochodzi nawet do tego ze mdleje na widok pajaka ,strasznie utrudnia mi to zycie,meczy mnie to ale nie wiem jak to przezwyciezyc??moze sa jakies leki?prosze o porade bo ktoregos dnia oszaleje!!!!juz nie wiem co mam robic???prosze o pomoc dziekuje dorota

Szanowna Pani,
w przypadku tak silnych objawów warto sięgnąć po psychoterapię. W nurcie behawioralno-poznawczym istnieje wiele skutecznych programów, które pozwolą Pani opanować lęki i zacząć normalnie funkcjonować. Samej trudno będzie Pani to opanować, a wraz z upływem czasu objawy mogą się tylko nasilać.

Pozdrawiam

Jarosław Żukowski

Witaj serdecznie! ten konkretny lęk nazywany jest arachnofobią. Można go przezwyciężyć przy pomocy odpowiedniej psychoterapii. Leki w tym wypadku - uważam, że nie powinny być brane pod uwagę.

Służę pomocą i zapraszam na swoją witrynę internetową ;-)
http://psychopedagog.eu