Jak schudnąć, a raczej usunąć brzuszek?

Witam. Mam 14 lat już skończone, bo jestem ze stycznia. Ważę 55 kilo i około 165 - 168 cm wzrostu. Chciała bym schudnąć, a dokładniej pozbyć się brzuszka. Przed zimną ważyłam już 50 kilo, ale ten brzuch nadal był. Nie wiem co zrobić, by być szczupłą, moja koleżanka waży tyle samo i jest tak wysoka jak ja, a ma płaski brzuch. Jestem w stanie cały dzień nic nie jeść bo nie jestem głodna, albo jeść bardzo mało, ale to nic nie daje. Nie mogę za bardzo kontrolować tego co jem, bo spożywam to co jest w lodówce, nie ja robię zakupy. Prócz tego nie lubię wcale warzyw i owoców, jedyne co jem to banany i kwi, a z warzyw to ziemianki i buraki i nie zmuszę się do jedzenia warzyw i owoców, bo już próbowałam i nie mogę, więc żadna ogólna dieta mi nie pasuje. Co dzień jem praktycznie tylko kanapki i obiadokolację jak wrócę ze szkoły. Co mogę zrobić, by pozbyć się tego brzucha? Wiem, że pewnie ćwiczenia, ale ja robię brzuszki i one nic nie dają, a nie chcę faszerować się tabletkami na odchudzanie. Wiem, że moje BMI jest mniej więcej w normie, ale zrobię wszystko, by pozbyć się tej fałdy, bo jest to mój kompleks. Proszę o pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Mimo to zachęcam do zdrowego odżywiania, bo tylko takie pozwoli Ci zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę przez całe życie.

Problemy z tkanką tłuszczową w okolicach brzucha rozwiąże odpowiednie żywienie i aktywność fizyczna.
Zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia na tę partię ciała. Dodatkowo polecam:
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Zalecenia dietetyczne, których powinnaś przestrzegać to:
- unikanie produktów bogatych w tłuszcz
- spożywanie mniejszych porcji posiłku, ale częściej sprawi, że żołądek nie będzie obciążony i łatwością strawi pokarm i nie zamieni go na tkankę tłuszczową
- powinnaś przekonać się do warzyw. Jeśli nie lubisz surówek jedz warzywa gotowane, naleśniki, pierogi czy tarty z nadzieniem warzywnym. Musisz wiedzieć jak ważne jest odpowiednie spożywanie warzyw i owoców dla naszego zdrowia. Warzywa i owoce są cennym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika pokarmowego. Dlatego musisz pamiętać o ich codziennym spożywaniu zarówno. Prawidłowe odżywianie jest szczególnie ważne dla młodzieży do około 16-18 roku życia, kiedy ich organizm jest w okresie aktywnego wzrostu i rozwoju. Niektóre witaminy i składniki mineralne nie są magazynowane w organizmie, dlatego trzeba ich dostarczać regularnie. Błonnik pokarmowy jest składnikiem nieodżywczy, nie wchłania się, więc razem z innymi substancjami z przewodu pokarmowego. Mimo to należy spożywać produkty będące jego źródłem między innymi dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, właściwej regulacji perystaltyki jelit oraz zapobieganiu występowania zaparć.
- zwiększ wypijanie płynów do około 2 l dziennie.

Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pozdrawiam.