Jak schudnąć kilka kilogramów?

Mam 17 lat, ważę 62 kg przy wzroście 164 cm. Chciałabym zmniejszyć brzuch.Nie odchudzałam się wcześniej. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga ani otyłość. Nie konsultowałam się wcześniej z lekarzem. Mój jadłospis: -śniadanie: biały chleb z dodatkami (3-4 kromki), ser biały, ser żółtyy, do tego herbata czarna lub kakao, -obiad: różny, zupa i drugie danie, -kolacja: kromki chleba + herbata. W ciągu dnia jem paluszki, chipsy, czasem warzywa. Piję często zieloną herbatę. Nie choruję na choroby przewlekłe. Proszę o pomoc.
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wskazuje na niewielką nadwagę około 2 kilogramów, ale nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie, ponieważ nie znam budowy Twojego ciała i mogą to być np. bardziej rozbudowane mięśnie.  Jeśli zwiększysz aktywność fizyczną i będziesz zdrowo i regularnie się odżywiać, powinnaś naturalnie zeszczupleć. Wybierz jakiś rodzaj aktywnośći fizycznej np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze i staraj się regularnie ćwiczyć mięśnie brzucha (www.abccwiczenia.pl).

Odżywiaj się zgodnie z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pięć posiłków dziennie i poranne śniadanie to podstawa. Powinnaś wykluczyć z diety słodkie napoje, słodycze oraz słone przekąski typu chipsy i paluszki. Są bardzo kaloryczne! Wybieraj chude mięso i  chudy nabiał np. ser biały zamiast żółtego.

Przykładowe jadłospisy: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam