Jak stosować leki psychiatryczne przed współżyciem?

Witam, zdiagnozowano u mnie około 6 miesięcy temu nerwicę lękową. Przez ostatnie pół roku leczyłem się lekiem sernoil 10mg (2 razy dziennie) i w sytuacji dużego stresu miałem do dyspozycji tabletkę awaryjną afobam 0,25mg. 2 tygodnie temu psychiatra zmienił mi lek na symfaxin 75mg raz dziennie z rana i lek pragiola 75mg raz dziennie wieczorem i do tego cały czas w sytuacji stresu afobam. Ostatnio z dziewczyną z którą spotykam się już 2 miesiące spontanicznie chcieliśmy odbyć nasz pierwszy raz. Tego dnia wziąłem wszystkie opisane leki łącznie z afobaem. Gdy miało już dojść do zbliżenia moja erekcja była zaburzona (nie pełna). Gra wstępna trwała łącznie z 2h-3h. Na ulotkach wszystkich tych leków jest napisane że mogą osłabiać męskość/erekcję. Czy powinienem udać się do lekarza by to skonsultować czy raczej powinniśmy spróbować jeszcze raz i np tego dnia nie brać leku afobam i dopiero wtedy udać się do lekarza? Dodam że środkiem antykoncepcji miała być prezerwatywa i może to na nią była taka reakcja?

Najbardziej prawdopodobne jest, że dysfunkcja seksualna wynika z przyjmowania wenlafaksyny. Jeżeli po 2-4 tygodniach stosowania efekt uboczny nie ustąpi, proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym o modyfikacji leczenia.