Jak załagodzić ból brzucha u osoby, która nie może udać się do lekarza?

Boli mnie brzuch z lewej strony jakbym miała kolkę. Jednak jak nacisnę podbrzusze to też boli. Bolą mnie również plecy, odcinek lędźwiowy, dosyć mocno. Podczas leżenia na plecach najbardziej. Z prawej strony brzuch nie boli, dopiero gdy nacisnę. Czasem czuję jakieś kłócie w jajniku. Ostatni okres miałam 20 kwietnia, ale był skąpy. Krew dopiero leciała, gdy szłam siku. Tak to podpaska była czysta. Dodam, że końcem lutego poroniłam. Do ginekologa na razie nie pójdę, dopiero w przyszłym tygodniu. Jak złagodzić ból? I co to może być? A, powinnam również dodać, że dzisiaj rano jak szłam siku, to czułam jakąś blokadę. Po kilku minutach dopiero oddałam mocz.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani objawy mogą również sugerować kolkę nerkową. W takim wypadku może Pani przyjąć leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Jeżeli objawy nie miną po zastosowanym leczeniu, powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza.