Jak zapobiegać powikłaniom przy WZJG?

Jestem kobieta chorujaca i leczaca sie na wzjg slyszalam ze przy tych chorobach czesto wystepuja powikania takie jak rumien guzowaty i piodermia zgorzelinowa prosze powiedziec jakie badania nalezy zrobic zeby sprawdzic czy nie rozwijaja sie takie powikania.Czasem wystepuja u mnie podskorne bolesne czerwone gulki na twarzy, plecach ktore znikaj bez pozostawienia sladow ale nie wiem czy to juz powikanie w mojej chorobie podstawowej wzjg czy nie, jestem kobieta krepuje mnie to , jak zapobiegac

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie potrzeba wykonywać żadnych badań, aby zapobiegać powikłaniom należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego, odnośnie stosowania leków i diety .
Pozdrawiam