Jaka dieta będzie dla mnie najlepsza? Proszę o pomoc

Mam na imię Marzena, wazę 95 kg przy wzroście 165 wieku 18 lat . prowadzę normalny tryb życia. Chodziłam na siłownie przez ok 5 miesięcy całe dnie spędzając na steperach , rowerkach . Stosowałam bardzo dużo diet np. białkową, lub jeszcze inne nie pamiętam nazw jadłam przez parę miesięcy same warzywa odstawiłam pieczywo, wszystkie słodkie rzeczy . kiedyś znalazłam dietę przy kroje się piło dziennie ok 5 l. wody i 3 paczek paluszków słonych . Nie widziałam żadnych efektów . Przez niektóre diety zaczęłam omdlewać . W mojej rodzinie występuje nadwaga . Byłam u lekarza ok 2 lat temu nie dostałam żadnej konkretnej diety tylko awanturę czemu się tak zaniedbałam od tej pory nie byłam. teraz obecnie nie stosuje znajdę diety . dzień powszedni : 6.30 - śniadanie zazwyczaj jadam 2 kanapki kawa z mlekiem lub herbata nie słodzoną ok.12.00- 2 śniadanie zazwyczaj jogurt lub kanapka , bułka słodka, woda lub sok 16.00- obiad (kotlet ,surówka ,ziemniaki) herbata, woda ok.18-19- kolacja jogurt lub inny jakiś nabiał weekend: 10.00 -śniadanie jajka, płatki, kanapki, herbata ,kawa z mlekiem 12.00- jakaś przekąska owoc, słodycz 16-17-obiad jakiś makaron, ryż, kasza, kurczak smażony, surówka, herbata 18-20- kolacja kanapka, mleko, herbata 22- herbata nie choruje na żadne choroby bardzo proszę pomoc:)
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Rozumiem Twoją niechęć do lekarzy, niemniej pamiętaj, iż zdrowie jest najważniejsze.
Czy w czasie konsultacji ustalono, co może być przyczyną tycia oraz czy nadmierna masa ciała ma podłoże chorobowe?
Nie stosuj diet, będących elementem mody.
Menu powinno zostać dostosowane indywidualnie do Twojego przypadku.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
(Piramida przeznaczona jest dla osób zdrowych).

Powinnaś wyeliminować z diety produkty takie jak: słodycze, fast-food'y, tłuste mięsa i przetwory mleczne (wybieraj te, odtłuszczone) oraz inne:
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie

Tyciu zapobiega regularne odżywianie:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
Wiele osób rezygnuje z posiłków, myśląc, iż pomoże im to w odchudzaniu, tymczasem stałe pory spożywania jedzenia ułatwiają zachowanie przemiany materii na właściwym poziomie.

O tym, co może być przyczyną tycia przeczytasz pod linkiem:
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy

Codziennie powinnaś przeznaczać co najmniej 60 minut na ruch (do takiej wartości należy dochodzić powoli wydłużając czas treningów).

Pozdrawiam