Jaki jest powód szybszego bicia serca u osoby otyłej?

Witam. Od zeszlego roku dokucza mi szybsze bicie serca (tetno ok 100) w spoczynku. Jestem otyly 120kg a od stycznia zrzucilem 22kg. Robilem EKG i Echo serca i wyszlo ze mam minimalnie wieksza lewa komore. Kardiolog powiedzial ze jestem wysoki i ciezki wiec to normalne (wzrost192cm.) Pozatym brak zadnych patologii. jestem na diecie i codziennie sie ruszam. Nie pale i nie pije. Ogarnia mnie lek i panika ze umre na zawal. Prosze o rade. dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Postepowanie z zwiększeniem aktywności fizycznej jest jak najbardziej na miejsce byle byłoby to robione z przysłowiowa głowa. Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza kardiologa a co do odchudzania najlepiej z trenerem personalnym i dietetykiem