Podwyższone parametry pulsu i ciśnienia krwi a nadużywanie alkoholu

mam nadwage warze 107 kg cisnienie zazwyczaj w granicach 145/93 pale papiersoy weekendowo sporo popijam alkocholu nie zebym mial jakies problemy dla których pije po prostu lubie od jakiegos czasu zauwazylem ze nawet w spoczynku puls mojego serca wynosi powyzej 95 nie wiem czy to cos powarznego czy nie dodam ze raz na kacu mialem puls 114 cisnienie 170/105 no ale to bylo po weekendowym piciu prosze o porade i co powinienem zrobic zeby puls sie znormalizowal i czy wogole da sie o przywrucic

Co do pulsu to zachęcam do jak najszybszej wizyty u kardiologa. Zarówno puls jak i ciśnienie są niepokojące. Bardzo negatywny wpływ na serce ma alkohol. Jeżeli chce Pan jeszcze pożyć należy koniecznie skonsultować się także z ośrodkiem leczenia uzależnień