Jaki lek na łupież tłusty?

Witam, mam 20 lat i borykam się z łupieżem tłustym. jescze jakiś rok temu miałam gęste, piękne włosy ale nabawiłam się łupieżu tłustego i moje włosy strasznie się przerzedziły. Czy poleci mi Pan/Pani jakiś dobry specyfik na tą chorobę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie łupieżu najlepiej rozpocząć od zahamowania wzrostu grzyba Pityrosporum ovale, eliminacji łojotoku i przywrócenia równowagi fizjologicznej skóry. Zastosowanie mają preparaty:

przeciwłojotokowe
grzybobójcze
złuszczające
keratolityczne (usuwające warstwę rogową naskórka).
Łupież zwykły wymaga kremów nawilżających lub oliwy z 3% kwasem salicylowym oraz delikatnych szamponów. W przypadku łupieżu tłustego należy stosować kremy i płyny zawierające leki przeciwgrzybicze z grupy pochodnych imidazolu.