Jaki lekarz da skierowanie na badania IgG, IgA i cytomegalowirus?

przy okazji ćwiczeń na schorzenie kręgosłupa fizjoterapeuta mocno sugerował mi żeby zrobić testy na Chlamydia Trachomatis (IgG, IgA) oraz CMV (cytomegalowirus).... moje pytanie: czy te testy (mam rozumieć analityczne) zleci lekarz rodzinny czy mam iść do lekarza specjalisty .... tylko jakiego specjalisty??? (prywatnie) Jaki lekara da skierowanie do analityki...

Witam. Jeśli chodzi o wykonanie badań może je zlecić lekarz specjalista chorób zakaźnych, pod warunkiem że uzna je za wskazane. Odpłatnie może wykonać Pan te badania nawet bez wizyty u lekarza