Jakie efekty daje Asertin?

Witam bralem asertin i velaxin na depresje po obu lekach czulem zobojetnienie i agresje bylem jak emocjonalne zombie czy to normalne? lekarz twierdzi ze to nie mozliwe.

Witam Pana,
Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze
zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania leków asertin i velaxin również należy
liczyć się ze skutkami ubocznymi, np. takimi, które Pan opisuje.
Warto też przeczytać dokładnie ulotkę.
Poniżej zamieszczam linki do ulotki tych leków:

https://bazalekow.mp.pl/lek/62522,Asertin-50-tabletki-powlekane

https://bazalekow.mp.pl/lek/63673,Velaxin-ER-75-kapsulki-o-przedluzonym-uwalnianiu.-twarde

Jeżeli zaś chodzi o leczenie zaburzeń depresyjnych, to nie można
ich wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory nie jest w stanie
funkcjonować, konieczne jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
antydepresanty czasami o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia.
Powinien Pan jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne nie leczy
Pana dolegliwości i nie rozwiązuje Pana problemów,
jedynie tłumi objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjne,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zaburzeń depresyjnych, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Mam mało danych, nie napisał Pan, jak długo stosuje/stosował farmakoterapię.

Zachęcałabym Pana do (rozważenia) podjęcia psychoterapii, która leczy skutecznie źródło symptomatyczne, bez skutków ubocznych, do czego Pana inspiruję.

Z serdecznymi pozdrowieniami, dla Pana,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605