Jakie są przyczyny opuchnięć twarzy i jak im zapobiegać?

Witam, mam opuchniętą twarz i chiałabym się dowiedzieć jak mogę temu zapobiegać? Dodam, że opuchnięcie nasila się, gdy zjem zbyt dużo. Twarz mam zawsze zaczerwienioną. Czy to może być alergia?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

aby udzielić wnikliwej odpowiedzi potrzebne jest znacznie wiecej informacji dotyczących Pani historii choroby. Przyczyn opuchlizny twarzy może być wiele - od stanów zapalnych zębów i przyzębia, po reakcje alergiczne. Nie należy jednak bagatelizować problemu, jeżeli zauważyła Pani coś niepokojacego. Proponowałbym w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pani i analizie historii choroby, zaleci dalsze postępowanie.