Kamienie w pęcherzyku żółciowym a konieczność operacji

Witam. Zrobiłam USG na ktorym wykryto kamienie pęcherzyka żółciowego i odrazu dostalam skierowanie do szpitala na usuniecie pęcherza. Dodam, ze nie uzyskałam informacji ile jest tych kamieni i jakiej są wielkości.. Pytanie brzmi, czy odrazu wypada się ciąc? wydaje mi się , że powinnam poznach ich " parametry" bo przecież jesli są małe może można się ich pozbyc w inny sposob? byłabym wdzieczna za pomoc, pozdrawiam

W Pani wieku, w przypadku rozpoznania kamicy pęcherzyka żółciowego (wielkość kamieni w takim przypadku raczej nie ma znaczenia, a trzeba mieć świadomość, że małe kamienie częściej dają powikłania) bezwzględnym zaleceniem jest operacyjne usunięcie pęcherzyka żółciowego wraz ze złogami.