Kiedy jestem w pełni zabezpieczona przez tabletki?

Witam, Jestem jeszcze dziewicą. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w drugi dzień miesiączki. I z tego co wyczytałam w takiej sytuacji nie jestem w pełni chroniona jeszcze przez 7 kolejnych dni. Czy jeżeli wezmę po 7-dniowej przerwie (z kolejnego opakowania) kolejną tabletkę to czy również będę musiała stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni? Od wzięcia pierwszej tabletki minęło 8 dni, za kilka dni planujemy współżyć, mam nadzieję, że będę chroniona przez te tabletki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście rozpoczęcie opakowania nieco później, niż w pierwszy dzień miesiączki wiąże się z zaleceniem stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez pierwszy tydzień. Jednak po tych siedmiu dniach będzie już Pani w pełni zabezpieczona, zarówno w trakcie danego opakowania, siedmiodniowej przerwy jak i kolejnych blistrów, od samego początku ich stosowania. Proszę jedynie regularnie zażywać tabletki i nie wydłużać przerwy do więcej niż zalecana liczba dni.

Pozdrawiam serdecznie!