Kiedy należy jeść posiłki: przed czy po wysiłku?

Kiedy należy jeść posiłki po wysiłku fizycznym czy przed aby zredukować wagę? wstaje o 5.oo idę do obrządku który trwa godzinę czasu sniadanie powinnam zjeść zaraz po wstaniu czy po wysiłku aby chudnąć?

Szanowna Pani,

zdecydowanie przed wysiłkiem! Jeśli nie uzupełni Pani "paliwa" i zabierze się do prac przydomowych, zamiast gubić tłuszczyk nadwątli Pani mięśnie. A jeśli nie będą one sprawne i chętne do współpracy, trudniej będzie się pozbyć niechcianego tłuszczu.

Pozdrawiam! Justyna Siwiela

Jezeli chodzi o normalne codzienne sniadanie to zdecydowanie nie mozna o nim zapominac bo rozpedza metabolizm na reszte dnia, ale jezeli chodzi o typowy wysiłek fizyczny (ćwiczenia) to uzasadnienie ma tu ćwiczenie na czczo tzn. jedzenie dopiero po ćwiczeniach. Wtedy organizm bedzie mógł na wysiłek zużyć troche swoich zapasów energetycznych min. z tkanki tłuszczowej ;-)