Kiedy pojawia się miesiączka po poronieniu?

Dzień dobry,
05.10.10 poroniłam, najprawdopodobniej ciąża bardzo wczesna, ponieważ na drugi dzień poszłam do lekarza i zrobił mi USG w czasie krwawienia, powiedział, że macica czysta, ciąża wykryta na podstawie 2 testów, nie miałam zabiegu, żadnych bólów, krwawienie trwało 4-5 dni, tak jak normalnie.
Minęło już tyle czasu, nadal czekam na miesiączkę, czy może być to kolejna ciąża? Współżyłam z mężem, ale zrobiłam wczoraj test – negatywny, piersi nie bolą, czasami dziwne ciągnięcie w środku, tylko dziwne pobolewanie brzucha, jestem osłabiona i miałam bóle w pachwinie od strony lewego jajnika, tym samym tak jakby zapalenie pęcherza, ale bez pieczenia, tylko problem z oddawaniem moczu.
Teraz mam wodnisty śluz, taki przeźroczysty jak woda, jestem cały czas mokra.
Proszę o pomoc, zaznaczę, że mieszkam za granicą.
Dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najważniejsze, że macica się oczyściła i poziom beta HCG spadł do zera, na co wskazuje negatywny wynik testu ciążowego. Po poronieniu Pani organizm może potrzebować trochę czasu, aby powrócić do pełnej płodności, czyli do owulacji i następujących po nich miesiączek.
Zazwyczaj pierwsza miesiączka występuje po poronieniu w 4-6 tygodni, ale może przyjść później, co nie musi być powodem do niepokoju.
Problem z oddawaniem moczu może świadczyć o infekcji, powinna Pani zrobić badanie ogólne moczu w kierunku infekcji.
Śluz może wskazywać na właśnie odbywającą się owulację, a jeśli ma bardziej charakter upławów o nieprzyjemnym zapachu - o infekcji dróg rodnych. W takim wypadku należy się udać do lekarza ginekologa.
Trudno mi stawiać diagnozę na podstawie suchego opisu.

Pozdrawiam serdecznie!