Kontakt ze spermą i dotykanie łechtaczki a ryzyko ciąży

czy jezeli mialem na rece troche plynu ejakulacyjnego albo spermy a pozniej wytarlem reke, byla sucha i zaczalem dotykac partnerke po lechtaczce ale nie wkladalem pala do pochwy to czy ona mogla zajsc w ciaze? ona dostala okres lecz ten jest troche mniej obfity niz zwykle niby w terminie ale ma lekko nabrzmialy brzuch. czy ona mogla zajsc przez to w ciaze??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Nie powinien mieć Pan zatem powodów do niepokoju.