Krew z odbytu podczas oddawania stolca

witam,dzis rano zauwazylam krew na papierze,dodam ze wczoraj nie moglam sie wyproznic i stolec byl bardzo twardy,mam duzo stresu,czy nalezy sie martwic?odzywam sie w miare zdrowo,nie pije alkoholu,prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie doszło do pęknięcia śluzówki lub hemoroida znajdującego się po wewnętrznej stronie zwieracza odbytu. Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego - niezbędne badanie per rectum w celu potwierdzenia hipotetycznej diagnozy.