Krwawienie po Escapelle a rozpoczęcie stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Witam, w ten czwartek 31.10 byłam u ginekologa, aby dostać receptę na escapelle. Zostałam zbadana, receptę dostałam oraz poprosiłam również o plastry antykoncepcyjne. Moje pytanie brzmi: czy plamienie po escapelle uznać jako pierwszy dzień cyklu i nakleić pierwszy plaster, czy czekać do "konkretnego" okresu i dopiero wtedy takowego użyć? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy poczekać aż dostanie Pani normalnego okresu, gdyż krwawienie po Escapelle nie ma związku z fizjologicznym cyklem kobiety. Może to oznaczać jednak iż konieczne będzie wstrzymanie zastosowania plastrów do kolejnego miesiąca.