Leczenie zakażenia bakterią colstiridium prze 27 dni

Mój brat leczony jest z powodu biegunki spowodowanej bakterią colstiridium . Leczenie trwa już od 17 września , czyli 27 dni. Bakterią zaraził się po siedmiu dniach pobytu w szpitalu. Kiedy wydawało się, że jest już lepiej po dwóch dniach biegunka wróciła. Obecnie przebywa na oddziale neurochirurgii ponieważ przyjechał na o perację kręgosłupa , a od 27 dni , tydzień po operacji lekarze walczą z bakterią. Czy nie powinien być przeniesiony na oddział zakaźny? Czy nie jest to za długo ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zakażenie Clostrium diff. może być leczone właściwie na każdym oddziale. Tak naprawdę specjalizują się jednak w tym lekarze chorób zakaźnych.