Mały guzek u dołu piersi

witam, wczoraj podczas kapieli znalazlam w lewej piersi maly guzek. umiejscowiony jest po lewej stronie u dolu piersi, jak go dotykam nie boli ale przemieszcza sie wraz z dotykiem. umowiam sie juz na wizyte do ginekologa jednak caly czas o tym mysle i boje sie co to jest???

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Rozumiem Pani niepokój, ale niestety na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można postawić diagnozy. Zmiany występujące w piersiach mogą być zmianami łagodnymi i mogą nie wymagać żadnych interwencji, jednak w każdym przypadku wykrycia zmiany w obrębie piersi należy przeprowadzić badania, by wykluczyć raka piersi. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa - jedynie konsultacja lekarska i przeprowadzenie właściwych badań pozwoli na postawienie diagnozy. Pozdrawiam.