Miernie przyspieszone OB

Witam serdecznie! Mam 36 lat, odebrałam dziś wyniki badań krwi i bardzo proszę o  ich interpretację. OB 13mm/h; Morfologia - 15 parametrów: LEUKOCYTY 6,47 tys./ul; ERYTROCYTY 3,96 min/ul; HEMOGLOBINA 11,9 g/dl; HEMATOKRYT 36,8%; MCV 92,9 fl; MCH 29,9 pg; MCHC 32,2 g/dl; CHCM 32,5 g/dl; RDW 13,8%; HDW 2,06 g/dl; PŁYTKI KRWI 382 tys./ul; CH 30,0 pg; MPV 9,6 fl; PCT 0,37%; PDW 42,9%. Hemogram: LIMFOCYTY 29,5%; NEUTROFILE 60,1%; EOZYNOFILE 5,3%; BAZOFILE 0,4%; MONOCYTY 3,4%; LUC 1,2%; LIMFOCYTY 1,91 tys./ul; NEUTROFILE 3,89 tys./ul; EOZYNOFILE 0,35 tys./ul; BAZOFILE 0,03 tys./ul; MONOCYTY 0,22 tys./ul; LUC 0,08 tys./ul.
36 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

OB jest miernie przyspieszone. Może to świadczyć o rozpoczynającym się lub przebutytm stanie zapalnym (np. infekcji). U kobiet takie OB bywa jednak normą. Może się okazać, że "taka Pani uroda".

Poza tym w morfologii stwierdza się niewielką niedokrwistość. U kobiet anemia zwykle wynika z niedoboru żelaza, ale u Pani gospodarka żelazowa wydaje się być w porządku. Warto zweryfikować ten wynik. Polecam wykonanie dodatkowych badań (żelazo w surowicy, ferrytyna, TIBC - to na początek).