Moja siostra nie chce iść do psychiatry - jak jej mogę pomóc?

Siostra kiedyś miała stwierdzoną schizofrenię, obecnie nie chodzi do lekarza i nie zażywa żadnych leków, ale jej stan budzi niepokój. Chciałbym jej jakoś pomóc, ona nie chce iść do psychiatry, może lekarz rodzinny by jej coś przepisał. Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Najlepiej, aby siostra skorzystała z pomocy psychiatry. Myślę, że również lekarz rodzinny odeśle Pani siostrę do specjalisty. Proszę starać się jakoś przekonać siostrę do wizyty, po rozmowie z psychiatrą będzie można ustalić schemat leczenia, który będzie najbardziej korzystny - np. lek o przedłużonym działaniu podawany w zastrzyku raz na dwa tygodnie. Warto też wspomnieć, że leczenie ma przynieść korzyści pacjentowi, ale do przyjmowania leków nikogo nie można zmusić.
Pozdrawiam