Na jakiej zasadzie przyjmować tabletki po przerwie?

Na miesiąc odstawiłam tabletki, jednak chciałabym zacząć brać je znowu... Na jakiej zasadzie? Czy tak samo od pierwszego dnia cyklu? I kiedy od momentu przyjęcia pierwszej tabletki zaczynam być chroniona przed ciążą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Tabletki po przerwie należy zacząć przyjmować na takiej samej zasadzie, jak pierwsze opakowanie - pierwsza tabletka w dniu wystąpienia krwawienia miesięcznego. Ochrona jest zagwarantowana od tego właśnie dnia (przy tabletkach dwuskładnikowych, jednofazowych - najczęściej stosowanych).