Naczyniaki trzonów kręgów kręgosłupa

Proszę o wytłumaczenie badania.Naczyniaki trzonów kręgów Th5,Th11i Th12;najw. w Th5 wysokości ok.16,5x12mm obejmuje prawie całą wysokość trzonu tego kręgu.W tk.miękkich okolicy przykręgosłupowej w otoczeniu prawego st.m-k L4-L5 oraz lewego st.m-kL5-S1 widoczne drobne zmiany płynowe wielkości ok.5mm -w badaniu MR jak torbiele maziówkowe.Dziękuję za wyjaśnienie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Naczyniaki trzonów kręgów to zmiany łagodne, które są wynikiem nadmiernego rozrostu naczyń w obrębie trzonu kręgu. Torbiele maziowe są natomiast wynikiem zmian zwyrodnieniowych. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.