Naderwanie więzadła pobocznego kolana

witam.chcialam sie dowiedzieć czy przy naderwaniu wiezadła pobocznego kolana może być obrzęk i płyn suro wiczy czy jest krew?ubezpieczyciel nie chce mi uznać wypadku bo odciągnięto mi 60 ml płynu surowiczego a nie krwi więc nie mogło być mowy o urazie?Naderwałam więzadło w trakcie klęknięcie i sięgania po jakiś przedmiot.Jestem po leczeniu 3 miesięcznym.orteza.rehabilitacja a odczuwam ból po wewnetrznej stronie kolana .najbardziej przy prostowaniu.prosze o odpowiedz

Szanowna Pani,
Nie podaje Pani jakie badania zostały wykonane przy stawianiu diagnozy jednak objawy, które Pani podaje mogą świadczyć o wielu patologiach stawu kolanowego w tym, np uszkodzeniu łąkotki przyśrodkowej w przebiegu zmęczeniowym, a nie ostrego urazu. Sugeruję poszerzyć diagnostykę przy wykorzystaniu USG bądź MR.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu