Nagłe przytycie bez zmiany diety

W ciągu miesiaca nagle przytylam ponad 10 kg, nie zmienilam diety. Miała później zatrzymanie miesiaczki na ponad 4 tygodnie. Wyladowalam w szpitalu i u ginekologa ale nikt nie wyjaśnił mi przyczyn, ani nie pomógł. Chciałabym pozbyć się tych zbednych kg ale nie potrafię. Nie jem mięsa ani ryb które są w każdej diecie oraz nie lubię pić( na dzien wypijam około 1 szklanki wody, do wiekszej ilości nie potrafię się zmusić) Co mam robić?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Przyczyną zwiększenia masy ciała nie związanego ze zmianą nawyków żywieniowych może być spowodowane z nieprawidłowym poziomem hormonów tarczycy. Nie można wykluczyć innych zaburzeń hormonalnych, Powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa. Do poradni endokrynologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
Proponuję wykonanie kompletu badan.
Co moglo stać sie przyczyną tak nagłego zwiększenia masy ciała?
Ciężko powiedzieć, bo jest to bardzo duże przybranie w ciągu zaledwie miesiąca.
Po wykonaniu dignostyki i ewentualnym wykluczeniu chorób, proszę o kontakt.

pozdrawiam