Nagły i ostry ból po prawej stronie szyi podczas wysiłku fizycznego

Witam, od ok. 2 miesięcy niepokoi mnie bardzo ostry i nagły ból po prawej stronie szyi oraz prawej stronie boku (bliżej mostka) pojawia się on tylko podczas bardzo intensywnego wysiłku ( uprawiam sport ) i po ok 30 sekundach całkowicie znika. Mam wrażenie, że jest to ból żyły. Jest punktowy, silny i za każdym razem czuję, jakby żyła miała mi się rozerwać. Czy może mieć to jakiś związek z tabletkami antykoncepcyjnymi ( biorę od ok. 2 lat ) ? Jeżeli nie, to co to może oznaczać? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Raczej nie, choć nie można wykluczyć powikłań zatorowych związanych z wpływem tabletek na krzepliwości. Wskazana konsultacja z lekarzem.