Napadowe objadanie się chlebem razowym

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem zdarza się to kilka razy w tygodniu zwykle po godz. 15:00 potrafię zjeść cały bochenek chleba razowego (500g). Dodam, że codziennie jeżdzę rowerem (6 KM) i chodzę na nordic walking (30 minut). Oprócz tego przestrzegam zdrowego żywienia, ale nie mogę poradzić sobie z napadami obżarstwa ,,chlebowego". Co powinnam zrobić? Dziękuję

Dzień dobry. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.
Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Należałoby bliżej przyjrzeć się Pani diecie. być może jest ona niewłaściwie zbilansowana i nie pokrywa Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Pisze Pani że jest osobą aktywną w takim razie jadłospis powinien być dość kaloryczny. Jeżeli w Pani diecie jest zbyt mało węglowodanów to organizm zaczyna się ich domagać a Pani sięga po chleb. Jeżeli do godziny 15:00 zjada Pani zbyt mało to również mogą pojawić napady głodu. Posiłki powinny regularne - 5posiłków dziennie w odstępach około 3h. w ten sposób utrzyma Pani stały poziom cukru we krwi.

Innym sposobem jest ograniczanie ilości zakupionego chleba. Pozostawia Pani jedynie pieczywo na śniadanie. Obiad powinien zawierać węglowodany złożone z ryży naturalnego, kaszy czy razowego makaronu.

Proszę dokładnie przeanalizować swój jadłospis i zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk