Nawracające bóle kręgosłupa między łopatkami

Witam. Mam problem z nawracającymi bólami kręgosłupa( między łopatkami). Bół promieniuje do klatki piersiowej, odczywam jakby taki ucisk, ból żeber. Zazwyczaj ból utrzymuje się ok 3 dni. Czasami mija po wzięciu tabletki przeciwbólowej ale niestety nie na długo. Dodam że byłam u 2-óch ortopedów. Jeden z nich skierował mnie na 2-u tygoniową rehabiltację, po której przez pół roku było ok, powiedział też że to może być ucisk na jakiś nerw. Co powinnam z tym robić, jakie badania?? Proszę o radę.

Aleksander Ropielewski

Nie mam możliwości oceny badan obrazowych, jednak z Pani opisu wynika, że przyczyną może być dysbalans mięśniowy, który powoduje bolesność (świadczyć o tym może poprawa po serii ćwiczeń podczas rehabilitacji). Sugeruję kontakt z fizjoterapeutą, który nauczy Pani zestawu odpowiednich dla Pani ćwiczeń.