Negatywne testy ciążowe wykonane po 14 dniach od stosunku

Witam czy jeżeli dziewczyna zrobiła dwa testy ciążowe jeden 14 dni od ostatniego stosunku a drugi dni 16 jeden około godz 16 a drugi 19 oba negatywne tam pisało że wykazuje od 3-5 min nawet powyżej tych 5 min cały czas była jedna kreska i w ciągu niecałej minuty się pokazała na jednym jak i drugim teście. Czy takie testy można uznać za wiarygodne ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak wcześnie wykonany test powinien być z porannego moczu. Wskazane oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi w celu weryfikacji sytuacji.