Negatywny test ciążowy 2 tygodnie po stosunku a prawdopodobieństwo ciąży

Ostatni stosunek miałam dwa tygodnie temu powinnam dostać okres ale nic sie nie pojawiło ... Wykonałam test wyszedł negatywny czy jest to wiarygodny wynik ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli test ciążowy został wykonany prawidłowo to jego wynik można uznać za wiarygodny. Do możliwych przyczyn braku krwawienia należą zaburzenia hormonalne, stres czy niewłaściwa dieta. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli od ostatniego stosunku minęło już 14 dni wynik testu powinien być wiarygodny. Zawsze można powtórzyć oznaczenie lub wykonać test z krwi.