Nie mam wciąż okresu, ale mam serowatą wydzielinę. Co powinnam zrobić?

Mam 13 lat. Od około 2 lat pojawia się wydzielina i dotąd nie mam okresu! Wydzielina jest serowata - co mam zrobić? Czuję się dobrze. Do ginekologa nie chcę iść, bo to krępujące, mam nadzieję, że pani mnie rozumie.

Redakcja abcZdrowie

Rozumiem, że w Pani wieku wizyta u ginekologa może być kłopotliwa. Jednak jeśli wydzielina rzeczywiście jest serowata, to może świadczyć o infekcji grzybiczej. Taką infekcję najlepiej leczyć pod kierunkiem ginekologa. Dostepne bez recepty preparaty przeciwgrzybicze (krem zawierający clotrimazole) mogą okazać się niewystarczające.

Proponuję udać się na wizytę w towarzystwie osoby dorosłej do ginekologa - kobiety.