Niedoczynność jąder a stwardnienie rozsiane

Witam Mam 38 lat, choruje na stwardnienie rozsiane , mózgowo-rdzeniową niedrożność żylna , niedoczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, dnę moczanową , niedoczynność jąder ,. Na wizytę w szpitalu na oddział endokrynologiczny czekam już 4 miesiąc , po dostarczeniu skierowania, .Od pewnego czasu strasznie przytyłem , dziś ważę 130 kg.Wiem ,że przy nadciśnieniu tętniczym i SM muszę stracić na wadze.Unikam pieczywa , słodkiego staram się być aktywny (rower, kijki ). Pytam jak to zrobić?

Dzień dobry,

Niestety publiczna służba zdrowia w naszym kraju nie funkcjonuje, tak jak byśmy tego wszyscy oczekiwali... Czy ma Pan wyrównaną niedoczynność tarczycy? (jeśli nie , to może ona sprzyjać nasilaniu się otyłości). Rwónież niewydolność jąder i niedobór testosteronu sprzyjają otyłości i redukcji masy mięśniowej. Jak najszybciej należy u Pana rozpocząć leczenie, co umożliwi szybszą redukcję masy ciała i poprawę samopoczucia. Proszę jeszcze na wszelki wypadek sprawdzić stężenie kortyzolu we krwi rano na czczo, najpóźniej o 7:00-8:00, bo później fizjologicznie spada. Jeśli będzie bardzo wysokie, to może będzie wskazaniem do wcześniejszego przyjęcia Pana do szpitala,

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz