Niepokojące wyniki USG i morfologii u dziecka

Dziecko od 6 miesiąca życia często zapadało na infekcje górnych dróg oddechowych oraz kilka razy na ostre zapalenie ucha środkowego. Konieczne byly antybiotyki. Infekcje nabywał od siostrzyczki, która w tamtym okresie zaczęła uczęszczać do przedszkola. Proszę o pomoc, bardzo martwią mnie wyniki USG i morfologia. Anemię ma juz po raz drugi, za pierwszym razem zdiagnozowano u niego kiedy miał 3,5 mies. Actiferol odstawiony bo powodował u niego częste bóle brzucha i znaczne pogorszenie apetytu.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przede wszystkim dziecko powinno pozostać pod stała opieką pediatry. Anemia przy często nawracających zakażeniach jest sprawą "nomalną". Organizm zużywa bowiem zapasy żelaza do walki z chorobotwórczymi patogenami. Dodatkowo około 3 miesiąca życia dochodzi do fizjologicznego spadku poziomu żelaza związanego ze zużyciem jego zapasów zgromadzonych w okresie ciąży. Jeśli dziecko nie toleruje podanego przez Panią preparatu należy rozważyć jego zamianę na inny.