Nieregularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży u 19-latki

Biorę tabletki antykoncepcyjne jednak kilka opakowań wcześniej brałam bardzo nieregularnie czasami o 17 16 czy 13 nigdy o tej samej godzinie, różnica między godzinami nie wynosiła więcej niż 6h. Okres miałam zawsze 3 dnia od odstawienia. Od nowego blistra zaczęłam brać tabletki regularnie o 18 i 4 dnia kochałam się z chłopakiem (wzięłam o 18 po ok 5h doszło do 2 stosunków przerywanych bez głębokiej penetracji). Czy jest jakaś możliwość zajścia w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Możliwość ciąży istnieje ponieważ nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.