Niski poziom hemoglobiny w badaniu krwi

Ostatnio chciałam oddać krew i pobrali mi próbkę krwi, żeby tam coś posprawdzać. Po chwili powiedziano mi, że nie mogę oddać krwi, bo mam anemię, coś nie chce mi się w to wierzyć. Poziom hemoglobiny wynosił 8,6. I powiedzieli mi, że mam jechać po wyniki szczegółowych badań. Czy jest potrzeba, abym się musiała fatygować, czy coś mi wkręca? :) Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam!

Każdy dawca krwi ma wykonywane badania: morfologię krwi, badania w kierunku zakażenia chorobami wirusowymi (HIV, wirusowe zapalenia wątroby typu B i C) oraz kiłą. Stacja krwiodawstwa informuje dawcę w razie nieprawidłowości stwierdzonych w wynikach analiz.

Stacje krwiodawstwa są wiarygodnymi instytucjami, dlatego nie należy ignorować otrzymanych z nich informacji. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko błędu laboratoryjnego. Stężenie hemoglobiny 8,6 g/dL jest niepokojące - konieczne jest powtórzenie badania i (jeśli wynik się potwierdzi) wyjaśnienie przyczyny niedokrwistości. Pani dobre samopoczucie nie oznacza, że nie ma Pani anemii - jeśli rozwija się ona powoli, organizm stopniowo adaptuje się do obniżonego poziomu hemoglobiny i przez długi czas dolegliwości typowe dla tego stanu mogą nie występować.

Warto, aby jednak pofatygowała się Pani do stacji krwiodawstwa.

Pozdrawiam.