Ból kolana w nocy a stan zapalny

Mam 45 lat. Od jakiegoś czasu dokuczały mi bóle prawej stopy. Prześwietlenie wykazało drobne zwyrodnienia. Miałem też delikatne bóle kolana w nocy, takie delikatne pobolewania, ale po jakimś czasie bóle ustąpiły samoistnie. Teraz bóle kolana w nocy wróciły w zupełnie nowym wydaniu. Kolejną noc budzi mnie rozdzierający ból kolana. Mam wrażenie, że ktoś pracuje nad nim wiertarką. Kiedy uda mi się wstać z łóżka i przez parę minut pochodzić - ból kolana w nocy niemal natychmiast mija. Czasem zdarza się taka sytuacja dwu-trzykrotnie w ciągu nocy. Czy to jakiś nagły stan zapalny, ucisk w czasie snu? Pędzić z tym na badania czy samo przejdzie? Nie bardzo mam pomysł co teraz powinienem z tym zrobić. Czy jeszcze zaczekać czy jednak to może być coś poważnego i powinienem natychmiast to zbadać? Z góry dziekuję za wszystkie informacje. Pozdrawiam.
45 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Charakterystyka dolegliwości sugeruje ucisk korzenia nerwu na poziomie kręgosłupa. Nie można zupełnie wykluczyć patologii w obrębie stawu jako źródła bólu, jednak opis jest dość charakterystyczny dla ucisku nerwu. Wskazana wizyta u neurochirurga-prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa.

Pozdrawiam