O czym może świadczyć biały śluz podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, biore tabletki antykoncepcyjne, od kilku miesięcy, przez ostatni tydzień tabletek z blistra miałam plamienie, później (prawdopodobnie) dostałam krwawienie z odstawienia, było jednak troszkę skąpsze niż zwykle ale wyglądało jak krwawienie miesięczne. Teraz zaczęłam jeść kolejny blister jestem przy 8 tabletce. Od kilku dni mam sluz gesty biały i troszkę obfity. I moje pytanie brzmi czy to jest normalne że mam tego śluzu więcej niż normalnie? Wiem, biorę tabletki regularnie ale dla pewności zrobiłam test ciazowy każdy wyszedł negatywny. Z góry dziękuję.

Lek. Michał Lenard

Może to być skutek uboczny przyjmowania antykoncepcji, przy braku innych objawów nie ma powodu do niepokoju. Może Pani wspomnieć o tym swojemu ginekologowi przy okazji najbliższej wizyty. Pozdrawiam!