O czym świadczą zawroty i ból głowy oraz skoki ciśnienia w ciąży?

Witam, jestem w 13tyg.ciąży. Od jakiegoś czasu dość często boli mnie głowa, ale co gorsze dołączy do tego zawroty głowy i skoki ciśnienia, ostatnio miałam 145/90 czułam się fatalnie. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z nadciśnieniem. Czy ciąża może powodować skoki ciśnienia, jak mogę sobie radzić w takich sytuacjach, aby nie zaszkodzić maleństwu? To moja pierwsza ciąża więc i tak mam głowę pełną obaw. Lekarz poz zapisał mi dopegyt 250 ale nie wiem czy faktycznie nie zaszkodzi dziecku. I sięgnę po niego w ostateczności. Do tego dochodzi kolosalne zmęczenie bo nie mogę spać.

Ważna pełna ocena Pacjenta, historii leczenia, obciązeń, wyników badań ! Pełny wywiad, wyniki, stan ogólny, Konieczna pełna ocena neurologiczna ; endokrynologiczna, analiza wyników badań ! leczenie , monitorowanie ciśnienia krwi, funkcji nerek wykluczenia zaburzeń krążenia, żylaków, cukrzycy , Kontrola wagi!
Pozdrawiam i zapraszam