O czym świadczy ciągłe zmęczenie i zawroty głowy?

Witam! Mam 15 lat. Od pewnego czasu mam problemy ze zdrowiem. Nie mogę normalnie funkcjonować, ponieważ mam częste zawroty głowy. Jest tak np. gdy siedzę i przechodzi koło mnie tłum ludzi lub też jak wstaję rano z łóżka. Oprócz tego, często boli mnie głowa. Całe dnie śpię, więc występuje też senność. Często pobolewa mnie brzuch i mnie mdli. Gdy kawałek przebiegnę bardzo się męczę i ciężko mi się oddycha. Nigdy nie występowało takie zmęczenie po przebiegnięciu odcinka drogi, dopiero od niedawna. Dodam, że ważę 48kg i mam ok. 170cm wzrostu. Czekam na odpowiedź.

15 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Zarówno wskaźnik BMI jak i siatki centylowe wskazują, że masz dość znaczną niedowagę. Po pierwsze powinnaś pomyśleć zatem o zmianie nawyków żywieniowych, tak by zwiększyć masę ciała przynajmniej do 55 kg. Pozwoli Ci to osiągnąć dolną granicę prawidłowej masy ciała w stosunku do Twojego wieku i wzrostu. Tak niska masa ciała może być pośrednio źródłem Twoich objawów, ponieważ nieprawidłowa dieta może skutkować anemią.

Anemia natomiast może powodować wymienione przez Ciebie objawy. Nie jest to jednak jedyna możliwa przyczyna takich objawów. Wśród innych znajdują się niedoczynność tarczycy, infekcje czy choroby układowe.

Skonsultuj się zatem z lekarzem rodzinnym/internistą by wykonać podstawowe badania, które pozwolą określić potencjalną przyczynę Twoich dolegliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty