O czym świadczy torbielowata zmiana w tkankach miękkich nosogardzieli?

Proszę o interpretację wyniku MR odcinka szyjnego. Lordoza szyja splycona. Prawowypukle skrzywienie. Cechy dehydratacji między rejonowej c5-c-6 że wzmożoną sklerotyzacja i przebudowa tłuszczowe szpiku kostnego w przyleganiu. Osteofitoza krawędzi trzonie kregowych wielopoziomowo większe patriotyzmu w odcinku c4-c7. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych wielopoziomowo. W segmencie c4-c5 szerokolukowe uwypuklenie tylnych zarysow tarczy miedzykregowej dokanalowo na głębokość1-2 mi z modelowaniem worka osobowego. Korzenie nerwowe wolne. Wymiar strzalkowy światła kanału kręgowego niejszony do 9mi. W segmencie c5.c6 szerokolukowe uwypuklenie tylnych zarysow tarczy miedzykregowej oraz duże patriotyzmu tylko bocznych krawędzi trzonow kregowych wkraczają dokanalowo na głębokość 2-3 mi z uciskiem worka osobowego i rdzenia kręgowego. Wymiar strzalkowy światła kanału kregowego zmniejszony do 7 mi. Segment c6-c7 dokładnie tak samo jak segment c4-c5. Rezerwa płytowa worka osobowego zniesiona od poziomu c4 do c7. W otworach miedzykregowych c7-d1-d2 po stronie lewej oraz d2-d3 obustronnie torbiele okolokorzeniowe wielkości od kilku do 11*8 mi na poziomie c7-d1. Torbielowata zmiana w tkankach miękkich nosogardzieli wielkości 10 mi- torbiel Thornwalda?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana łączna ocena bezpośredniego badania z łączna analiza powyższego badania . Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego