Obecność bakterii Helicobacter Pylori

Mam takie pytanie odnośnie bakterii helikobakter pylori. Byłam na gastroskopii i w badanie na tą bakterie wyszło pozytywnie ale po za tym żadnych zmian w przewodzie pokarmowym. Lekarz powiedział ze w takim wypadku nie przepisywałby mi antybiotyków bo wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Jednak ta bakteria może powodować i wrzody i raka prawda? Dlatego chciałabym usłyszeć opinie innych lekarzy na ten temat- leczyc ta bakterie czy nie?

Pani lekarz miał rację.
Bakteria ta jest bardzo rozpowszechniona wśród ludzi.
Zgodnie ze standardami gastroenterologicznymi, leczymy wyłącznie tych, którzy poza obacnością bakterii mają jeszcze chorobę, o której wiemy że jest zależna od tego zakażenia.
Jeśli u Pani lekarz nic nie stwierdził jego postepowanie było bardzo mądre i prawidłowe.