Obniżenie wyniku stężenia glukozy na czczo w surowicy

Witam! Byłem na pomiarach cukru we krwi (z palca). Niestety w jeden dzień miałem 135 (ale dzień wcześniej wypiłem kilka drinków), a na następny dzień miałem 115. Pomiar robiłem o 12 a kolację zjadłem koło 21, później tylko czysta woda. Ważę 115kg przy wzroście 183cm. Mam 28 lat. Muszę zrobić badanie tak, aby cukier wyszedł mi poniżej 100. Mam do dyspozycji Glikofage i Glicada (lub podobne nazwy, pisałem ze słuchu nie z opakowania). Jaką dawkę tych leków mogę wziąć bez obaw? Mój lekarz powiedział tylko, że po jednej tabletce nic mi się nie stanie, ale nie może mi doradzać. Mam już ustalone wizyty u dietetyka itd. niestety nie mam czasu czekać na efekty diety. :(

Witam! Na podstawie uzyskanych wyników ma pan wskazania do doustnego testu tolerancji glukozy (OGTT), ponieważ nasuwają one podejrzenie cukrzycy. Nie bardzo rozumiem dlaczego chce Pan zafałszować - jeśli dobrze rozumiem- wynik stężenia glukozy na czczo w surowicy. Jako lekarz absolutnie nigdy nie doradzę Panu jak to zrobić - to błąd w sztuce i postępowanie nieetyczne! Wymaga Pan diagnostyki i w razie potwierdzenia cukrzycy leczenia, a fałszując wyniki nie pozwoli Pan postawić właściwej diagnozy. Postępując w ten sposób działa Pan wyłącznie na własną szkodę! Proszę się nad tym dokładnie zastanowić, gdyż cukrzyca jest chorobą ogólnoustrojową i nieleczona zagraża nie tylko funkcjonowaniu wszystkich układów, ale również życiu. Obecna wiedza pozwala natomiast na taką kontrolę choroby, że - lecząc ja właściwie - można funkcjonować niemal normalnie. Pozdrawiam